@UygunGez Instagram

UygunGez

En uygun seyahat fırsatları ilk burada!

seyahat kısıtlamaları en güncel bilgiler

Seyahat Kısıtlamaları, Hangi Ülkelerde Kısıtlamalar Kalktı?

Seyahat kısıtlamaları, son dönemde gezginler ve seyahat tutkunları için en büyük sorunlardan biri oldu. Seyahat edecekler, hangi ülkelerde kısıtlamalar kalktı? Hangilerinde karantina süreci devam ediyor? Türk pasaportu ile hangi ülkelere seyahat edebilirim? gibi sorularla internette araştırma yapıyor. Ülkeler sürekli bu bilgileri güncelliyor. Haber sitelerinde uzun spam yazılarından birşeyler anlamak çok zor. Ülkerlin dış işleri veya Avrupa Birliği sürekli yeni toplantılarla güncel korona virüs durmunu değerlendiriyor ve bazen haftada bir yeni kararlar çıkıyor. Seyahat kısıtlaması kalkan ülkelerin listesi sürekli güncelleniyor.

Nasıl En Güncel Seyahat Kısıtlaması Bilgisine Ulaşabilirim?

Sürekli güncellenen kısıtlamaları takip etmeniz için size birkaç farklı site önereceğim. Bu siteler korona virüs salgını döneminde açılmış ve gerçekten doğru bilgilerle gereksiz uzatmalara yer vermeden bilgi edinebileceğiniz yerler.

İzmir İstanbul Seyahat Fırsatı! Uçak Bileti Sadece 81₺

Travelbans.org En Güncel Seyahat Kısıtlamaları Sitesi

Seyahat kısıtlamaları, en güncel veriler

Travelbans.org, tüm dünyada sıklıkla kullanılan bir web sitesi haline geldi. Tüm ülkelerin seyahat kısıtlamaları hakkında güncel bilgi edinebileceğiniz bir web sitesi. Ülkelerin kendi vatandaşlarına mı açık? Yabancı turistlere kapalı mı? gibi bir çok bilgiyi en güncel haliyle bulabilirsiniz. Site, Türkçe’yi henüz desteklemiyor fakat Türkiye için de seyahat kısıtlamalarına ulaşabilirsiniz.

Ülkelerin karantina uygulayıp uygulamadığını da çok rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse:

Fransa karantina uyguluyor mu?

Burada Fransa örneğini aldım. Fransa’da sitede karantina var diyor. Biz daha çok bilgi almak istiyoruz. Pcr testi ile gittiğimizde bile karantina olup olmadığını öğrenmek için. Avrupa Birliği dışından gelenler için kendi evinizde karantina uygulamnız gerektiği yazıyor. Yine bazı Avrupa Birliği dışındaki ülkelere de karantina uygulamasının zorunlu olmadığı yazıyor. Diğer ülkelerden gelenler için zorunlu karantina uygulaması, negatif Pcr testi ile ülkeye giriş yapıldığında zorunlu olmadığı yazıyor. Bu bilgiler sürekli güncelleniyor.

Passport Index, Pasaportunuz ile Nereye Gidebilirsiniz?

Pasaport index nasıl kullanılır? Seyahat kısıtlaması nasıl öğrenilir?

Pasaport Index, uzun süredir çokca bilinen bir site. İkinci olarak bu siteyi öneriyorum. Çünkü burada hem gitmek istediğiniz ülke vize istiyor mu? E-vize var mı? ve en önemli soru: Seyahat kısıtlaması var mı? tüm bunları bu site yardımıyla rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Kullanımı gayet basit. Site ana sayfasında compare kısmından pasaportu seçiyoruz. Daha sonra select pasaport yazan yerden hangi ülkenin pasaportuna sahipsek onu seçiyoruz. Bu şekilde tüm ülkelere göre bir liste olmuş oluyor. Hangi ülkeye gidemeyeceğiniz, hangisine vizesiz girebileceğiniz yada salgından dolayı ülkenizin vatandaşlarının o ülkeye girip giremeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yorum Gönder