@UygunGez Instagram

UygunGez

En uygun seyahat fırsatları ilk burada!

Image Alt

Seyahat Rehberi

UygunGez olarak sizlerle tüm ucuz uçak biletleri fırsatlarını, ucuz konaklama imkanlarını, uygun fiyatlı cruise turlarını, tren ve otobüs fırsatlarını sizlerle paylaşıyoruz. Kısacası uygun fiyatlı seyahat için yapılması gereken her şeyi araştırıyor ve seyahat rehberi yazımızda sizlere sunuyoruz. UygunGez olarak bu süreçte en iyi seyahat uygulamalarından yararlanıyor ve akıllarınızda soru işareti kalmasının önüne geçiyoruz.en uygun seyahat rehberi

 

Seyahat Fırsatları

Seyahat dendiğinde hepimizin aklına öncelikle bilet fiyatları ve konaklama geliyor. Burada en önemli şeyler bunlar gibi gözükse de aslında planlayacağınız seyahatin içerisine birçok şey dahil etmeniz gerekiyor. Yukarıda bahsettiğimiz fırsatlar için yararlandığımız birçok kaynak bulunuyor. Bu kaynaklardan aldığımız ulaşım, konaklama, yeme içme, tur gibi fırsatları inceliyor ve sizlerle paylaşıyoruz.

 

Ucuz Uçuş Fırsatları

Ucuz uçuşlar bir seyahatin en önemli kısmı olabilir. Çünkü çoğumuzun cebinden seyahat esnasında en büyük tutarlar uçuşlar için harcanıyor. Bizler UygunGez olarak sizler için ucuz uçuş fırsatlarını inceliyoruz ve paylaşıyoruz. Tabi ki bunları incelerken yararlandığımız birçok site var bu alanda sizlerle bunları paylaşacağız.

SKYSCANNER: Ucuz uçak bileti ararken kullandığımız sitelerden birisi. Kolay kullanımı olan ve hızlı sonuç veren bir arama motoru olan Skyscanner üzerinde filtreleme yapabilir ve esnek tarihler aralığında uçak bileti araması yaparak en uygun fiyatlı uçak biletine ulaşabilirsiniz.

ROTARADAR: Türkiye’nin ilk yerli metasearch’ü RotaRadar, en çok kullandığımız sitelerden bir tanesi. Websitesinde yapılan her arama RotaRadar sistemine entegre onlarca online seyahat acentesine gerçek zamanlı sorgu gönderiyor. Böylece site site dolaşmak yerine tek bir arama ile dünyanın farklı noktalarındaki birçok acentenin indirimli fiyatlarını ücretsiz olarak karşılaştırma imkanı buluyorsunuz.

KIWI: Uçak bileti karşılaştırması yaparken kullandığımız sitelerden birisi de Kiwi. Bu firma bünyesinde uçak bileti araması yapabilir ve uygun fiyatlı biletlere ulaşabilirsiniz. Sitede aktarma seçeneklerine, kalkış saatlerine, havayolu firmalarına ve havaalanlarına göre filtrelemeler yaparak biletinizi daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Ucuz uçak bileti denildiği zaman tabiiki de bizi de unutmayın, son paylaştığımız en uygun seyahat fırsatlarına göz atın.

 

Konaklama Fırsatları

Seyahat dendiğinde hepimizin en korktuğu şeylerden birisi de konaklama. Cidden konaklama için istenen tutarlar birçok kişinin bütçesini zorlayabiliyor. Çok büyük tutarlar verseniz bile birçok hotel, otel veya aparttan istediğiniz hizmeti alamayabiliyorsunuz. Bu nedenle Gezi Rehberinin bu bölümünde sizlerle en çok tercih ettiğimiz konaklama sitelerini paylaşacağız.

AIRBNB: Konaklama denince bizim aklımıza ilk olarak Airbnb geliyor. Airbnb üzerinden günlük, haftalık ve aylık ev kiralama seçeneklerinden birisini seçerek seyahatin konaklama kısmını daha uyguna getirebilirsiniz. Uygulamada paylaşımlı evler de oluyor işte burası Airbnb’nin en güzel çünkü bu evlerin fiyatları daha uygun oluyor. Bunun yanı sıra gideceğiniz ülkedeki insanların evinde kalacağınız için onların kültürünü daha yakından tanıyabilirsiniz. Bu avantajları Airbnb’yi bizler için vazgeçilmez kılıyor.

BOOKING.COM: Bünyesinde 2 milyondan fazla hotel, otel ve daire bulunduran booking.com birçoğumuzun en az bir kerede olsa kullandığı bir site. Bütçenizin çok dışına çıkmak istemiyorsanız ve konaklamanızı ucuz bir otelde yapmak istiyorsanız size birçok alternatif sunan booking.com’u tercih edebilirsiniz. Özellikle sitenin kullanımının kolay olması da unutulacak gibi değil.

COUCHSURFING: Kolektif bilinci sağlamak amacıyla kurulan Couchsurfing de vazgeçilmez konaklama imkanları sunuyor. Couchsurfing tercih ederek gideceğiniz ülkede birinin evinde misafir olarak kalabilirsiniz. Fakat bunun için bir karşı kişiye bir şey öğretmeniz gerekiyor. İster İngilizce ister Almanca isterseniz de kendi kültürünüzden öğeleri misafiri olduğunuz kişiye öğretebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde hem gittiğiniz ülkenin kültürünü öğrenebilirsiniz hem de ücretsiz bir şekilde konaklama imkânı yaratabilirsiniz.

 

Yemek Fırsatları

Seyahatlerde hepimizin düşündüğü şeylerden birisi de tabi ki yemek. Genellikle restoranlar hakkında bilgi sahibi olmadığımızda bu ihtiyacımızı karşılamak için yüzlerce para ödemek zorunda kalıyoruz. Bu nedenle yazımızın bu bölümünde seyahatiniz esnasında yararlanabileceğiniz yemek uygulamalarından sizlere bahsedeceğiz.

ZOMATO: Kısa süreler içerisinde çok popüler bir uygulama haline gelen Zomato, gittiğiniz yerlerdeki restoranlar hakkında bilgi alabileceğiniz bir uygulama. Bu uygulama üzerinden seyahat edeceğiniz şehirdeki restoranları görebilir, kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve restoranın menüsünü görebilirsiniz.

 

Gezi Rehberi

GET YOUR GUIDE: Seyahat severlerin vazgeçilmez adreslerinden birisi de tabi ki GET YOUR GUIDE, bu platformdan turlar, turistik yerler ve aktiviteler hakkında bilgi alabilirsiniz. Gideceğiniz şehir veya ülke hakkında bilgiler alıp şehirde veya ülkede neler olup bitiyor bunları öğrenebilirsiniz.

TRIPADVISOR: Gideceğiniz şehir hakkında çok bilginiz yoksa Trip Advisor sizin için çok iyi bir seçenek olacak. Çünkü Trip Advisor üzerinden oteller, restoranlar, yapılacak şeyler, ziyaret edilmesi gereken yerler vb. şeyler hakkında bilgiler alabilirsiniz. Trip Advisor üzerinde üyeliği bulunan kullanıcıların yorumlarını okuyabilir ve başkalarının deneyimlerini de göz önünde bulundurarak seyahatinizi daha kolay bir şekilde planlama şansı yakalayabilirsiniz. Bizce bir seyahat planlamasında kesinlikle bakılması gereken bir site.

GOOGLE TRAVEL: Google’ın son dönemde üzerinde en çok durduğu bölümlerinden birisi de Google Travel. Bizim vazgeçilmezlerimizden birisi olan Google Travel bir şehir hakkında gezebileceğiniz yerler hakkında size bilgiler veriyor. İstediğiniz takdirde güzel seyahat rotaları oluşturuyor. Bizler bir yere gitmeden önce genellikle rotalarımızı oluşturmak için Google Travel’ı kullanıyoruz ve sizlere de kullanmanızı öneriyoruz.

 

Taksi Fırsatları

Bir ülkede taksi seçmek elbette hepimiz için en zor şeylerden birisi. Hepimiz dolandırılır mıyız sorusu altında taksileri seçiyor ve kullanıyoruz fakat son dönemde yapılan yatırımlar, kurulan şirketler ulaşım kolaylığını da beraberinde getiriyor. Biz genellikle seyahatimiz esnasında en çok hangi uygulamalardan taksi çağırıyoruz ve bu uygulamaları sizlere neden öneriyoruz bu bölümde sizlerle paylaşacağız.

UBER: Özel ulaşımın en güvenli ve garantili yollarından birisi olan UBER, ulaşım için vazgeçilmez bir seçenek. UBER uygulamasıyla istediğiniz tiplerde araçlar çağırabilir, çağırdığınız aracın şoförleri hakkında yapılan yorumları okuyarak içinizi rahatlatabilirsiniz. Şoförün yorumlarını beğenmediğiniz takdirde aracı değiştirebilir ve rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Özellikle uygulamanın en güzel yanı yolculuğun kayıt altında olması. Bu özellik cidden birçok güvenlik probleminin önüne geçiyor. UBER’i dilediğiniz takdirde sadece taksi çağırmak için değil para kazanmak için de kullanabilirsiniz. İlk yolculuk indirimi için tıklayın.

BOLT: (eski adı ile TAXIFY): 18 ülkede 2,5 milyondan fazla müşteriye hizmet veren BOLT, Avrupa ve Afrika’da kısa süreler içerinde gelişen bir taşımacılık şirketi. BOLT da UBER gibi çalışan bir uygulama. Fiyatları da oldukça uygun. Bizce aklınızın bir köşesine not etin J

 

Araba Kiralama Fırsatları

RENTALCARS: Dünyanın en büyük online araba kiralama hizmetini veren Rentalcars üzerinden lüks otomobiller, otomatik arabalar, karavanlar kiralayabilirsiniz. Bizim de en çok tercih ettiğimiz araba kiralama sitelerinden birisi olan Rentalcars için bu alanda en iyi hizmet veren kuruluşlardan birisidir diyebiliriz.

 

Ulaşım Planlayıcı

Seyahatimiz esnasında hepimiz ulaşıma çok zaman ayırmak istemeyiz. Çünkü gideceğimiz yerde keşfedilecek binlerce yer var değil mi? Bu nedenle ulaşım planlayıcılar bu doğrultuda işimize çok yarıyor bu alanda en çok tercih ettiğimiz uygulamadan size bahsedeceğiz.

ROME2RIO: Ulaşım planlamak için mükemmel bir site olan Rome2Rio üzerinden A noktasından B noktasına en kolay ve en ucuz nasıl gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bunu öğrenmek içinse yapmanız gereken tek şey kalkış ve varış noktanızı girmek olacak. Bunun sonrasında Rome2Rio sizin bu iki nokta arasındaki ulaşımınızı sağlayacak tren, uçak, otobüs, tekne rotalarını sizlerle paylaşacak ve böylece gideceğiniz yer için saatler harcamaktan kurtulup kısa sürede istediğiniz yere ulaşacaksınız.

 

Döviz Kurları

Seyahatin göz ardı edilemeyecek bir bölümü de tabi ki para. Bu nedenle döviz kurlarını kontrol etmek seyahatinizi daha planlı bir şekilde yapmanızı sağlıyor. Euro ve Dolar gibi döviz kurlarına kısa süreler içerisinde ulaşabilseniz de para birimi olarak bunları kullanmayan ülkelere gittiğinizde bunu takip etmek biraz zor olabiliyor.

XE.com: Döviz kurlarını kontrol etmek için kullandığımız bir site olan XE.com’u da sizler için öneriyoruz. Bu site üzerinden döviz kurları hakkında bilgi alabilir ve seyahat bütçenizi daha kolay bir şekilde planlayabilirsiniz.