@UygunGez Instagram

UygunGez

En uygun seyahat fırsatları ilk burada!

sanal seyahat

Seyahat Etmeyi Özleyenler İçin 8 Sanal Doğa Yürüyüşü

Seyahat etmeyi çok özledik. Gezginler olarak bu salgın bizi de çok etkiledi. Farklı rotalarda kaybolmak yeni insanlarla tanışmak şu sıralar mümkün değil. Bizde gezginler için ileri tarihli seyahat fırsatları paylaşırken sanal olarak yeni yerler keşfetmeye başladık. Daha doğrusu Google’da aramaya başladık. Sizi farklı coğrafyalarda doğa yürüyüşü yapmaya davet ediyoruz. Bize katılır mısınız?

1.Tarihi Demiryolu Rotası – Mead Gölü, Nevada

Hoover barajı yapılırken çalışanlar malzemeleri rahatça taşıyabilmek için tüneller inşaa etmiş. Bu yürüyüşte  Nevada’nın kurak coğrafyasını keşfedebilirsiniz. Video 360 derece. Eğer 3 boyutlu gözlüğünüz varsa gerçeğe bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Biliyoruz ki gerçekten toprağa basmanın koklamanın hissini vermeyecek. Şimdilik bununla yetinmeliyiz. Buraya tıklayarak yürüyüşe katılabilirsiniz.

2.Nicole Bloom Anıt Yolu –Eagle Harbor, Michigan

Kış mevsimini sevenlerdenseniz tam size göre bir doğa yürüyüşü. Ayağınızın altında ezilen kar kütlesini duymak rahatlatıcı tabi bazılarımız için. Michigan’a seyahat etmeden en ünlü yürüyüş yolunda ilerlemek gerçekten çok güzel. Hemde 360 videoyla. Yürüyüşe katılmak için buraya tıklayın.

3.James Irvine Yolu – Prairie Creek Redwoods State Park, California

Kaliforniya’nın kuzeyinde sahil yolu boyunca uzanan bu yol çok keyifli. Sekoya ağaçlarıyla çevrili ormanda ilerlemek muhteşem! Eğer sizde orman yollarını seviyorsanız buraya tıklayıp gidebilirsiniz.

4. Baker River Yolu — Mount Baker Area Washington

Bu yürüyüş Washington Baker dağının çevresindeki Baker nehrinin  yanında ilerliyor. Yürüyüş sonbahar mevsiminde yapılmış. Etrafın güzelliğine bakar mısınız? Muhteşem. Sarı yaprakların etrafta adeta tablo gibi durması. Şu an orda olmak vardı. Bidahaki sonbahara artık. Buraya tıklayarak geziye katılabilirsiniz.

 5.Kuliouou Ridge Trail — Oahu, Hawaii

Elmas baş yada Diamond Head en çok bilinen trail klişesi vardır.Fakat gerçek gezginler Kuliouou Ridge’in insanın yanaklarını döven rüzgarıyla verdiği eşsiz manzarayı bilirler. Evet ismini yazmak,telaffuz etmek çok zor.Aslında yürümesi de zor. Tüm bu zorlukları manzarayı görünce unutacaksınız. İzlemek için buraya tıklayın.

6.Kodiak Adası — Kodiak, Alaska

Alaska’nın kar ile kaplı değilken nasıl gözüktüğünü hiç gördünüz mü? İşte size bir fırsat. Alaska’nın çetin doğasında hem etrafı keşfedebilir hem de bu zor zamanlardan sonra yapacağınız gezileri düşünebilirsiniz. Buranın doğası gerçekten insanı kendisine çekiyor. Kamp yapılabilir mi acaba? Keşfe katılmak için buraya tıklayın.

7.Norris Gayzer Havzası – Yellowstone Milli Parkı, Wyoming

Yellowstone Park’ını çoğu kişi biliyordur yada duymuştur. Gerçekten ünlü bir yer. En çok turist çeken doğal yerlerden birisi. İnanılmaz güzellikte manzaraları var. Bilgisayarlarımızda duvar kağıdı olarak illaki kullanmışızdır. Şimdi burada bir yolculuğa çıkıyoruz. Uzun uzun yürüyoruz. Katılmak için buraya tıklamanız yeterli.

8.Potato Chip Rock – Poway, California

Öncelikle eğer sizde bu tarz yürüyüşler yapıyorsanız gif’teki gibi davranışta bulunmazsınız değil mi? Yine muhteşem doğasıyla başka bir yoldayız. Seyahat etmeden bu kadar çok farklı yere erişebiliyor olmamız size de bazen tuhaf gelmiyor mu? Yürüyüş yolu yaklaşık 12 km. Patetes Cips kayası fotoğrafçılar arasında ünlüymüş. İsmini direk çevirince fast food menüsüne benzedi. Serüvene katılmak için buraya tıklamanız yeterli.

Yorum Gönder